Mgr. Nikola Altarea Hodovská

průvodkyně vědomou péčí o ženská těla i duše

Žena, která objevila samu sebe skrze tantrický rituál Mohendžodáro
Masérka ženských masáží a mentorka ženských meditací
IKIGAI navigátorka
Magistra farmacie, zajímající se o alternativní medicínu
Tvůrkyně Nové Země naplněním vize La Žena - ženské lázně pro tělo i duši
Maminka úžasné dcery tč. na rodičovské dovolené
Spokojená manželkapartnerka jednoho báječného muže

🌺 Pomáhám ženám objevit jejich ženskou sílu a unikátní autenticitu

🌺 Svou inspirací v nich probouzím semínko ženství a pomáhám mu vyklíčit do plného rozkvětu

🌺 Skrze mě se otevírá ženské podvědomí a žena se tak dostává blíže k sobě

🌺 Mé dary duše jsou moudrost a komunikace podpořené ještě dary harmonie, řádu a soucitu

🌺 Význam jména Altarea je "silná žena"

Než jsem objevila samu sebe a své poslání 

Potřebu pomáhat a pečovat o druhé jsem cítila již od útlého dětství. Za tímto účelem jsem si (ve své dětské naivitě) vybrala studium farmacie. Nejprve na střední zdravotnické škole a po maturitě i na farmaceutické fakultě, kde jsem si vysloužila titul "magistra farmacie". Již v průběhu studia, s dovršením jednadvacátých narozenin, mi začalo docházet, že některé věci jsou nejspíš trochu jinak, než jak jsou nám předkládány.

A tak jsem začala hledat. 

Přečetla jsem mnoho moudrých knih, navštívila několik kurzů, přednášek a seminářů. Výsledkem bylo, že jsem se začala stravovat podle zásad makrobiotiky, užívat homeopatika a světe div se, po pár měsících jsem si vyléčila "nevyléčitelné" astma a alergie. O váhovém úbytku ani nemluvě. Také jsem se vzhlédla v principech Tradiční Čínské Medicíny (TČM) a v homeopatii. Za tuto lásku vděčím paní Martině, která mi otevřela oči a byla mým velkým životním a profesním vzorem. Proto od té doby pro prevenci a řešení lehkých zdravotních potíž s úspěchem používám homeopatika, přípravky ENERGY nebo Bachovy květové esence. Později jsem se zamilovala ještě do esenciálních olejů českých firem BEWIT a NOBILIS TILIA

Už chci konečně dospět!

Po nějakém čase jsem se dostala do pocitu, že už nechci být uvnitř sebe malou holčičkou, kterou stále někdo vodí za ručičku a říká jí jak má žít. Hluboko ve mně byla touha postavit se do své ženské síly - začít žít život naplno a opravdově. Přála jsem si dospět nejen věkem, ale i uvnitř sebe. Nedokázala jsem si například představit, že v tomto "nedospělém" nastavení přivedu na svět dítě. Mít zodpovědnost za někoho dalšího, když nemám ve svých rukách zodpovědnost ani sama za sebe. Hledala jsem různé způsoby a pak se mi do cesty připletlo Mohendžodáro.

Od první chvíle věděla, že to je TO ONO!

Přihlásila jsem se k akreditované lektorce na docházkový workshop a vydala se na cestu za poznáním sebe sama a svého ženství. Mohendžodáro mě naučilo p(r)ocítit hloubku a p(r)ožitek obyčejných věcí a životních situací. Pomohlo mi, se uvolnit, otevřít se a vypnout hlavu, jelikož po studiu VŠ jsem byla sevřená, bez energie, s nulovým sebevědomím a s mnoha programy "měla bych"/"musím". Na workshopech jsem pomalu zjišťovala, jak příjemné je sdílet své pocity a myšlenky s ostatními ženami a spontánně si zatančit. Nejvíce na mě zapůsobila třetí ásana, díky které jsem probděla jednu noc a kterou jsem prožila ve zvláštním stavu čištění a napojení. Tu noc mi přicházelo mnoho myšlenek a já konečně zjistila, kudy směřuje má životní cesta. A tak jsem na ni vešla a otevřely se mi nové dveře...

Těmi dveřmi byly Ženské masáže Mohendžodáro.

Díky nim zapadl další dílek do mé životní skládačky. Jsou pro mě pravým pokladem v péči o ženu, jelikož mi dovolí zároveň obdarovat a být obdarována. Uchvátily mě svým plynutím, meditací a jemným laskavým dotekem, který tak chybí dnešním ženám. Nejvíce jsem si zamilovala Párvatí, což je masáž věnovaná zádům v aspektu ženy jako milenky. Při prvním seznámení mě má hlava do prožitku nepustila, byla jsem málo uvolněná. Hlavou mi běhalo takové množství různorodých myšlenek a poté mě vše tlačilo, že jsem nakonec byla ráda, že už je konec. Při druhé masáži už byl tok myšlenek slabší, tudíž i prožitek byl znatelnější a já můžu říci, že jsem si ji užila. Při třetím opakování jsem se propadla do stavu absolutní blaženosti, který trval i po skončení procedury. Při dalších opakováních se tento stav dále prohluboval. Proto je vhodné každou masáž prožít v pravidelných intervalech několikrát za sebou a udělat si z toho malou osobní terapii, jelikož po každém dalším opakování je prožitek hlubší a hlubší.

Vyklíčit a kvést...

dopíšu co nejdřív 🙂