O mně

Jmenuji se Nikola Hodovská.

Mým velkým snem již od útlých dětských let, je pomáhat lidem. 

Za tímto účelem jsem si vybrala studium farmacie. Nejprve na střední zdravotnické škole v Praze a po maturitě i na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové, kde jsem si vysloužila titul Mgr..

V průběhu studia na VŠ mi začalo docházet, že některé věci jsou nejspíš trochu jinak, než jak jsou nám předkládány. A tak jsem začala hledat. Přečetla jsem mnoho moudrých knih, navštívila několik kurzů, přednášek a seminářů. Výsledkem bylo, že jsem se začala stravovat podle zásad makrobiotiky, užívat homeopatika a světe div se, po pár měsících jsem si vyléčila „nevyléčitelné“ astma a alergie. O váhovém úbytku ani nemluvě. 

Také jsem se vzhlédla v principech Tradiční Čínské Medicíny (TČM) a v homeopatii. Za tuto lásku vděčím paní Martině, která mi otevřela oči a je stále mým velkým životním a profesním vzorem. Pro prevenci a při řešení lehkých zdravotních potíží nyní s úspěchem používám homeopatika, přípravky ENERGY nebo Bachovy květové esence. V poslední době jsem si zamilovala ještě esenciální oleje české firmy BEWIT.

Velmi mě baví téma objevování vlastního ženství a ženská cykličnost. Proto když jsem objevila cvičení tantra-jógy pro ženy Mohendžodaro, Oshovy meditace a ženské rituály, úplně jsem tomu propadla a našla svou cestu. Díky tomu jsem se začala učit ještě rozmazlující a laskavé Ženské masáže. Svou radost z objeveného ženství ráda sdílím s ostatními ženami. A z těch „přízemnějších“ věcí mě baví snad všechny druhy tanců (od spontánního doma v obýváku, přes flamenco, orient, až po standard a latinu na plesech a zábavách). Také tvoření v kuchyni mi není cizí  a naplňuje mě nejen fyzicky:) Vařím ze zdravých surovin a ráda kombinuji zásady makrobiotiky, TČM a japonské kuchyně, peču (nejen) kváskové pečivo, kvasím, zavařuji.

V mém životě mě velice ovlivnily dva citáty, o které se ráda podělím.

„V každém okamžiku pádu a zániku jsou už obsaženy předzvěsti nového vzestupu. Protože všechno dění ve vesmíru probíhá ve vlnách. Nahoru-dolů. Expanze-kontrakce. Vzestup-pád. Máme tu smůlu, že jsme hluboko dole. Ale zároveň štěstí, že nastává BOD OBRATU.“ Michio Kushi

„Je-li snad v největším ruchu některý z nás tak unaven, že se na vás neusměje, nechtěli byste se usmát vy na něj?  Neboť nikdo nepotřebuje úsměv tolik jako ten, kdo už nemůže.“ Neznámý autor


Můj příběh: UŽ CHCI KONEČNĚ DOSPĚT

Na začátku mé cesty byl pocit, že už nechci být uvnitř malou holčičkou, kterou stále někdo vodí za ručičku a říká jí jak má žít. Hluboko ve mně byla touha postavit se do své ženské síly – začít žít život naplno a opravdově. Přála jsem si dospět nejen věkem, ale i uvnitř sebe.

Hledala jsem různé způsoby a pak se mi do cesty připletlo Mohendžodáro.

Od první chvíle věděla, že to je TO ONO!

Přihlásila jsem se k akreditované lektorce na docházkový workshop a vydala se na cestu za poznáním sebe sama a svého ženství. Mohendžodáro mě naučilo p(r)ocítit hloubku a p(r)ožitek obyčejných věcí a životních situací. Pomohlo mi, se uvolnit, otevřít se a vypnout hlavu, jelikož po studiu VŠ jsem byla sevřená, bez energie, s nulovým sebevědomým a s mnoha programy „měla bych“/“musím“. Na workshopech jsem pomalu zjišťovala jak příjemné je sdílet své pocity a myšlenky s ostatními ženami a spontánně si zatančit. Nejvíce na mě zapůsobila třetí ásana, díky které jsem probděla jednu noc a kterou jsem prožila ve zvláštním stavu čištění a napojení. Tu noc mi přicházelo mnoho myšlenek a já konečně zjistila, kudy směřuje má životní cesta.

A tak jsem na ni vešla a otevřely se mi nové dveře…

Těmi dveřmi jsou Ženské masáže Mohendžodáro. Díky nim zapadl další dílek do mé životní skládačky. Masáže jsou pro mě pravým pokladem v péči o ženu, jelikož mi dovolí zároveň obdarovat a být obdarována. Jsou úchvatné svým plynutím, meditací a jemným laskavým dotekem, který tak chybí dnešním ženám. Díky nim mohu naplňovat svou touhu pomáhat druhým, kterou v sobě cítím od útlého dětství.

A co bych řekla o Ženských masážích?

Z masáží jsem si zamilovala Párvatí, což je masáž věnovaná zádům v aspektu ženy jako milenky. Při prvním seznámení mě má hlava do prožitku nepustila, byla jsem málo uvolněná. Hlavou mi běhalo takové množství různorodých myšlenek  a poté mě vše tlačilo, že jsem nakonec byla ráda, že už je konec. Při druhé masáži už byl tok myšlenek slabší, tudíž i prožitek byl znatelnější a já můžu říci, že jsem si ji užila. Při třetím opakování jsem se propadla do stavu absolutní blaženosti, který trval i po skončení procedury. Při dalších opakováních se tento stav dále prohluboval. Proto je vhodné každou masáž prožít v pravidelných intervalech několikrát za sebou a udělat si z toho malou osobní terapii, jelikož po každém dalším opakování je prožitek hlubší a hlubší.